برگزاری جلسه پیش‌کارگاه مطالعه مهندسی ارزش پروژه انتقال آب پالنگان

 

جلسه پیش‌کارگاه مطالعه "مهندسی ارزش پروژه انتقال آب پالنگان" در روز سه‌شنبه مورخ 18 اردیبهشت‌ماه 1397 در محل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران برگزار شد.

در این جلسه که با حضور نمایندگان کارفرمای طرح (شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران)، مشاور طرح (شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس) و تیم مشاور ارزش (مؤسسه پژوهشی، مهندسی راهبرد دانش پویا) برگزار گردید، در ابتدا مشاور طرح سناریوهای مورد بررسی در خصوص سامانه انتقال آب پالنگان (حوالی جولانده)، مبدا سامانه و نقاط برداشت و تحویل آب و همچنین حجم آب انتقالی در سناریوهای مختلف را بر اساس مطالعات منابع و مصارف آب حوضه مورد مطالعه، ارایه نمود و سپس اعضای تیم به بحث و بررسی در خصوص ابعاد و زوایای مختلف طرح پرداختند.

لازم به ذکر است که طرح اولیه جهت انتقال آب مازاد حوضه سیروان به کرخه به میزان 500 میلیون مترمکعب در سال شامل احداث سد مخزنی پالنگان بر روی رودخانه سیروان در بالادست سد داریان بوده است. این سیستم متشکل از دو سامانه انتقال 1- از داریان به پالنگان با ظرفیت 15 مترمکعب در ثانیه و 2- از پالنگان به کرخه با ظرفیت 20 مترمکعب در ثانیه بوده است؛ ولیکن با توجه به کاهش آبدهی ها و هزینه‌های بسیار زیاد بهره برداری و نگهداری این سامانه، احداث این سد و سامانه آن از دستور کار خارج گردیده و بررسی ساخت بند انحرافی در محل جولانده در دستور کار قرار گرفت. در طرح جدید سالانه 120 میلیون مترمکعب آب جهت تامین آب اراضی محلی استان کردستان در مسیر سامانه و همچنین تامین نیاز آب شرب و صنعت کرمانشاه منتقل خواهد شد.

 
     

 

 

 

 

 

  زمينه‌‌هاي فعاليت

  • برنامه‌ريزي، بهينه‌سازي و مهندسي سيستم‌هاي آبي با ديدگاه جامع و يكپارچه
  • برنامه‌ريزي، مديريت و مهندسي ارزش (آموزش، پياده‌سازي و اجرا)

         ادامه مطلب ...

   اصول

  • صداقت و رعايت اخلاق حرفه‌اي
  • پويايي، انعطاف‌پذيري و فراگيري مستمر دانش
  • مطالعه و پژوهش دقيق قبل از تصميم‌گيري و هرگونه اقدام عملي

        ادامه مطلب ...

    منشور اخلاقي و حرفه‌اي مؤسسه

  • انجام كارهاي تخصصي (به‌ويژه كارهايي كه به حل مشكلات مردم مي‌انجامد) را نعمتي بزرگ مي‌دانيم و در این زمینه همواره در تلاش براي عمل به وظيفه انساني خود هستيم.

          ادامه مطلب ...