برگزاری جلسه پیش‌کارگاه مهندسی ارزش پروژه خط انتقال باغان

 

جلسه پیش‌کارگاه مهندسی ارزش پروژه خط انتقال باغان در روز سه شنبه مورخ 1397/01/28 با حضور نمایندگان کارفرمای محترم، نماینده پیمانکار، تیم مهندسی ارزش و کارشناسان خبره و نمایندگان مشاور طرح به شکل رضایت بخشی برگزار گردید. هدف از طرح مبنا، تأمین آب شرب و صنعت شهرهای ریز و انارستان و روستاهای تابعه و نیز تأمین آب مورد نیاز پالایشگاه جمال‌آباد در افق 1425 است. با توجه به اینکه سهم بیش‌تر آب مصرفی استان از منابع آب زیرزمینی تأمین شده که علاوه بر افت آبخوان، با خطر افت کیفیت نیز مواجه هستند، لذا این پروژه از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

خط انتقال باغان به طول 27/3 کیلومتر از محل سد باغان تا پالایشگاه شرکت گاز ادامه یافته و سالانه ظرفیت انتقال 8/1 میلیون مترمکعب آب سد را به صورت پمپاژ 24 ساعته دارا می‌باشد.

در ابتدای جلسه، معاون محترم طرح و توسعه آب منطقه‌ای بوشهر به بیان وضعیت آبی و منابع تأمین آب شرب استان و به طور ویژه محدوده مورد مطالعه پرداختند و پس از آن دیدگاه‌ها و درخواست‌های کارفرمایی از مطالعه حاضر را عنوان نمودند. با توجه به مطالب ارائه‌شده، در حال حاضر عمده آب شرب مناطق ریز، انارستان و روستاهای تابعه به وسیله‌ی برداشت از چاه‌های عمیق تأمین می‌شود که به دلیل استفاده هم‌زمان شرکت نفت از آب زیرزمینی با مشکل کمبود مواجه شده و کیفیت آن نیز در شرایط مساعدی قرار ندارد. لذا نیاز به بهره‌گیری از آب‌های سطحی به عنوان یکی از منابع تأمین آب شرب امری اجتناب‌ناپذیر است. همچنین در خصوص هزینه‌های طرح و مساعدت شرکت نفت در تامین هزینه‌های مذکور نیز مطالبی عنوان گردید.

پس از ارائه دیدگاه‌های کارفرمایی، راهبر تیم مهندسی ارزش به بیان روند مطالعات و روش‌شناسی مهندسی ارزش پرداخته و هدف اصلی کارگاه را ارزش‌افزایی پروژه موجود بیان کردند.

در ادامه نماینده مشاور طرح (شرکت مهندسین مشاور آبساران) خلاصه‌ای از طرح مبنا را ارائه نموده و به بیان ویژگی‌های طرح و شرح مسائل آن پرداختند. در بخش پایانی کارگاه مبانی مطالعات ارزش ارائه، بررسی، اصلاح و در نهایت مورد توافق جمع قرار گرفت. در پایان جلسه تاریخ برگزاری کارگاه اصلی 19 الی 21 اردیبهشت ماه تعیین گردید.

 

 

    

 

 

 

 


  

 

   

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

  زمينه‌‌هاي فعاليت

  • برنامه‌ريزي، بهينه‌سازي و مهندسي سيستم‌هاي آبي با ديدگاه جامع و يكپارچه
  • برنامه‌ريزي، مديريت و مهندسي ارزش (آموزش، پياده‌سازي و اجرا)

         ادامه مطلب ...

   اصول

  • صداقت و رعايت اخلاق حرفه‌اي
  • پويايي، انعطاف‌پذيري و فراگيري مستمر دانش
  • مطالعه و پژوهش دقيق قبل از تصميم‌گيري و هرگونه اقدام عملي

        ادامه مطلب ...

    منشور اخلاقي و حرفه‌اي مؤسسه

  • انجام كارهاي تخصصي (به‌ويژه كارهايي كه به حل مشكلات مردم مي‌انجامد) را نعمتي بزرگ مي‌دانيم و در این زمینه همواره در تلاش براي عمل به وظيفه انساني خود هستيم.

          ادامه مطلب ...