برگزاری کارگاه مهندسی ارزش "تامین منابع آب شرب درازمدت قائمشهر و جویبار از طریق ارزیابی زیست‌محیطی سد کسیلیان"

 

 کارگاه مهندسی ارزش "تامین منابع آب شرب درازمدت قائمشهر- جویبار از طریق ارزیابی زیست‌محیطی سد کسیلیان" طی روزهای 19 لغایت 21 بهمن‌ماه 1396 در ساری برگزار شد.  

در این کارگاه، نمایندگان کارفرما (شرکت آب منطقه‌ای مازندران)، سازمان حفاظت محیط زیست و مشاورین طرح و همچنین تیم مشاور ارزش، شامل راهبر مطالعه، تسهیلگر، کمک‌تسهیلگر، کارشناسان فنی و تیم کارشناسان خبره حضور داشتند. علاوه بر آن، از ذی‌ربطان طرح نیز جهت حضور در کارگاه مهندسی ارزش و ارایه دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود دعوت به‌عمل آمد که از آن جمله می‌توان به حضور نمایندگان اداره کل محیط زیست استان مازندران، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران، شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان مازندران و همچنین نمایندگان برخی از سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان محیط زیست در کارگاه مذکور اشاره نمود.

در کارگاه مهندسی ارزش سد کسیلیان، تعداد 125 ایده در ارتباط با کارکردهای اصلی طرح شامل «تامین مطمئن آب»، «انتقال آب» و «حفظ گونه‌های گیاهی و جانوری» توسط اعضای تیم مطالعه ارزش ارایه شد که در نهایت، ایده‌های منتخب جهت بررسی فنی و اقتصادی در فاز توسعه، انتخاب گردیدند.

لازم به ذکر است که در روز نخست کارگاه مهندسی ارزش، اعضای تیم به‌منظور آشنایی هرچه بیشتر با ابعاد و زوایای مختلف طرح، از ساختگاه‌های مختلف پیشنهادی جهت احداث سد کسیلیان و همچنین موقعیت محورهای پیشنهادی جهت احداث بند انحرافی و تونل انتقال آب از رودخانه تالار به کسیلیان بازدید نمودند.

این مطالعات در حال حاضر در فاز توسعه ادامه دارد ...

 

   

 

 

 

 


  

 

   

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

  زمينه‌‌هاي فعاليت

  • برنامه‌ريزي، بهينه‌سازي و مهندسي سيستم‌هاي آبي با ديدگاه جامع و يكپارچه
  • برنامه‌ريزي، مديريت و مهندسي ارزش (آموزش، پياده‌سازي و اجرا)

         ادامه مطلب ...

   اصول

  • صداقت و رعايت اخلاق حرفه‌اي
  • پويايي، انعطاف‌پذيري و فراگيري مستمر دانش
  • مطالعه و پژوهش دقيق قبل از تصميم‌گيري و هرگونه اقدام عملي

        ادامه مطلب ...

    منشور اخلاقي و حرفه‌اي مؤسسه

  • انجام كارهاي تخصصي (به‌ويژه كارهايي كه به حل مشكلات مردم مي‌انجامد) را نعمتي بزرگ مي‌دانيم و در این زمینه همواره در تلاش براي عمل به وظيفه انساني خود هستيم.

          ادامه مطلب ...