برگزاری جلسه پیش‌مطالعه مهندسی ارزش ارزیابی زیست‌محیطی سد کسیلیان

 

جلسه پیش‌مطالعه مهندسی ارزش ارزیابی زیست‌محیطی سد کسیلیان با هدف تامین آب شرب درازمدت شهرستان‌های قائمشهر و جویبار برگزار شد.

در این جلسه که در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید، نمایندگان سازمان حفاظت محیط زیست، اداره کل محیط زیست استان مازندران، شرکت آب منطقه‌ای مازندران، مشاورین طرح (شرکت‌های مهندسین مشاور طوس‌آب و رویان) و تیم مشاور ارزش متشکل از راهبر، تسهیلگر، کمک‌تسهیلگر و کارشناسان خبره تیم مهندسی ارزش حضور داشتند.

در این جلسه، ابتدا مشاور طراح در خصوص گزینه‌های مختلف احداث سد و ساختگاه‌های مورد بررسی توضیحاتی ارایه داد و سپس مشاور زیست‌محیطی طرح، بررسی‌های محیط زیستی و برآورد خسارات مخزن در گزینه‌های مختلف را تشریح نمود. پس از بررسی سیمای طرح، حاضرین در جلسه به تبادل نظر و پرسش و پاسخ در خصوص ابعاد و زوایای مختلف طرح پرداختند.

مطالعات مهندسی ارزش طرح سد کسیلیان با هدف ارزیابی زیست‌محیطی گزینه‌های مختلف ساختگاه سد جهت تامین نیازهای شرب و کشاورزی محدوده طرح (قائمشهر و جویبار) در حال انجام است.

 

 

 

 

 

 

 


  

 

   

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

  زمينه‌‌هاي فعاليت

  • برنامه‌ريزي، بهينه‌سازي و مهندسي سيستم‌هاي آبي با ديدگاه جامع و يكپارچه
  • برنامه‌ريزي، مديريت و مهندسي ارزش (آموزش، پياده‌سازي و اجرا)

         ادامه مطلب ...

   اصول

  • صداقت و رعايت اخلاق حرفه‌اي
  • پويايي، انعطاف‌پذيري و فراگيري مستمر دانش
  • مطالعه و پژوهش دقيق قبل از تصميم‌گيري و هرگونه اقدام عملي

        ادامه مطلب ...

    منشور اخلاقي و حرفه‌اي مؤسسه

  • انجام كارهاي تخصصي (به‌ويژه كارهايي كه به حل مشكلات مردم مي‌انجامد) را نعمتي بزرگ مي‌دانيم و در این زمینه همواره در تلاش براي عمل به وظيفه انساني خود هستيم.

          ادامه مطلب ...