اتمام مطالعات مستندسازی طرح‌های اضطراری کنترل سیلاب غرب رودخانه کن

 

مطالعات مستندسازی طرح‌های اضطراری کنترل سیلاب غرب رودخانه کن به کارفرمایی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران به اتمام رسید.

مبحث مدیریت رواناب شهری در پهنه غرب رودخانه کن، دارای معضلات و مشکلات و ویژگی‌هایی همچون رشد سریع منطقه و به وجود آمدن تغییرات گسترده در مورفولوژی و خصوصیات هیدرولوژیکی منطقه، فقدان زیرساخت‎های لازم و کافی برای مدیریت ایمن رواناب‎های شهری و اهمیت شریان‎های ارتباطی منطقه در سطح کلان‌شهری و ملی است.

با توجه به پتانسیل خطرپذیری بالای مناطق و معابر شهری موجود در این پهنه در برابر سیلاب‌های شدید و زمان‌بر بودن طراحی و اجرای طرح‌‎های شبکه اصلی در این پهنه، انجام طرح‌های اضطراری مدیریت سیلاب‌ها و رواناب‌ شهری در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفت که انجام مطالعات توجیهی و مکان‌یابی اولیه آن به مشاور مادر عملیاتی کردن طرح جامع مدیریت آب‌های سطحی شهر تهران (گروه مشارکت مهندسی آشناب – راهبرد دانش پویا) محول گردید.

از طرفی به‌منظور مستندسازی فرآیند انجام مطالعات و اجرای طرح‌های اضطراری به‌عنوان یک تجربه ارزشمند و حائز اهمیت، قرارداد مستندسازی طرح‌های اضطراری کنترل سیلاب محدوده غرب رودخانه کن به مشاور راهبرد ابلاغ گردید.

فیلم مستند کوتاه 5 دقیقه‌ای و فیلم مستند بلند 30 دقیقه‌ای از مراحل مطالعه و اجرای طرح‌ها و گزارش مستند روند مطالعه و اجرا، از خروجی‌های اصلی مطالعات مذکور می‌باشند. 

 

   

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

  زمينه‌‌هاي فعاليت

  • برنامه‌ريزي، بهينه‌سازي و مهندسي سيستم‌هاي آبي با ديدگاه جامع و يكپارچه
  • برنامه‌ريزي، مديريت و مهندسي ارزش (آموزش، پياده‌سازي و اجرا)

         ادامه مطلب ...

   اصول

  • صداقت و رعايت اخلاق حرفه‌اي
  • پويايي، انعطاف‌پذيري و فراگيري مستمر دانش
  • مطالعه و پژوهش دقيق قبل از تصميم‌گيري و هرگونه اقدام عملي

        ادامه مطلب ...

    منشور اخلاقي و حرفه‌اي مؤسسه

  • انجام كارهاي تخصصي (به‌ويژه كارهايي كه به حل مشكلات مردم مي‌انجامد) را نعمتي بزرگ مي‌دانيم و در این زمینه همواره در تلاش براي عمل به وظيفه انساني خود هستيم.

          ادامه مطلب ...