آغاز مطالعات برنامه‌ریزی ارزش منابع و مصارف طرح‌های سیروان

 

مطالعات برنامه‌ریزی ارزش منابع و مصارف طرح‌های رودخانه سیروان با تمرکز بر استفاده بهینه و حداکثری در داخل استان کردستان، طی قراردادی از سوی شرکت آب منطقه‌ای کردستان به مؤسسه پژوهشی، مهندسی راهبرد دانش پویا واگذار گردیده است.

هدف از انجام مطالعات برنامه‌ریزی ارزش منابع و مصارف طرح‌های سیروان، ارتقای شاخص ارزش طرح (بهبود کیفیت و کاهش هزینه‌ها)، بهینه‌سازی برنامه‌ریزی منابع آب استان در محدوده مطالعه و همچنین افزایش بهره‌وری طرح می‌باشد.

رود مرزی سیروان طویل‌ترین رودخانه در استان کردستان است که سرشاخه‌های اصلی آن رودهای گاورود و قشلاق می‌باشند. قسمتی از این رود، در بخش‌های میانی موجب ایجاد مرزی بین کشورهای ایران و عراق می‌شود که به منطقه دیاله مشهور است. از انشعابات مهم این رودخانه می‌توان به گردوکانه، چم‌قوره، چم‌گردکان، زریوار و چم‌گوتوند اشاره نمود. سیروان در منطقه اورامان، پس از پیوستن آب بِل وارد کرمانشاهان شده و پس از پیوستن به رود الوند تغییر نام داده و با نام رودخانه دیاله وارد خاک عراق می‌شود و در نهایت به دجله می‌ریزد.

 

 

 

 

 

 

 

 

  زمينه‌‌هاي فعاليت

  • برنامه‌ريزي، بهينه‌سازي و مهندسي سيستم‌هاي آبي با ديدگاه جامع و يكپارچه
  • برنامه‌ريزي، مديريت و مهندسي ارزش (آموزش، پياده‌سازي و اجرا)

         ادامه مطلب ...

   اصول

  • صداقت و رعايت اخلاق حرفه‌اي
  • پويايي، انعطاف‌پذيري و فراگيري مستمر دانش
  • مطالعه و پژوهش دقيق قبل از تصميم‌گيري و هرگونه اقدام عملي

        ادامه مطلب ...

    منشور اخلاقي و حرفه‌اي مؤسسه

  • انجام كارهاي تخصصي (به‌ويژه كارهايي كه به حل مشكلات مردم مي‌انجامد) را نعمتي بزرگ مي‌دانيم و در این زمینه همواره در تلاش براي عمل به وظيفه انساني خود هستيم.

          ادامه مطلب ...