برگزاری جلسه پیش‌کارگاه مطالعه مهندسی ارزش سد شوط و فشل

 

جلسه پیش‌کارگاه مطالعه "مهندسی ارزش سد شوط و فشل" در روز شنبه 7 مهرماه 1397 در محل شرکت زیستاب در تهران برگزار شد.

در این جلسه که با حضور نمایندگان کارفرمای طرح (شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی)، مشاوران طرح (مهندسین مشاور زیستاب و پراهوم) و تیم مشاور ارزش (مؤسسه پژوهشی، مهندسی راهبرد دانش پویا) و جمعی از متخصصان و کارشناسان خبره برگزار گردید، در ابتدا مشاور طرح سد و شبکه فشل (شرکت زیستاب) به ارایه سیمای طرح مذکور و آخرین نتایج مطالعات خود پرداخت و سپس مشاور طرح سد مخزنی شوط (شرکت پراهوم) نتایج مطالعات طرح را ارایه نمود. در ادامه، اعضای تیم به بررسی و تعیین مبانی مطالعه مهندسی ارزش پرداختند و در پایان، توافقات اولیه در خصوص زمان و محل برگزاری کارگاه اصلی صورت پذیرفت. 

حوضه آبریز شوط و فشل در شمال‌غربی استان آذربایجان غربی و در محدوده شهرستان شوط و در همسایگی شهرستان‌های ماکو، پلدشت و چالدران واقع گردیده است. هدف از انجام مطالعات مهندسی ارزش سد شوط و فشل، بررسی امکان احداث سد مخزنی در حوضه یاد شده به‌منظور تامین نیازهای صنعت و کشاورزی منطقه از طریق تدقیق برنامه‌ریزی منابع و مصارف آب محدوده طرح و ارزیابی ساختگاه‌های پیشنهادی احداث مخزن در مطالعات پیشین مشاوران طرح‌ها می‌باشد. 

        
   

 

 

 

 

 

 

 

  زمينه‌‌هاي فعاليت

  • برنامه‌ريزي، بهينه‌سازي و مهندسي سيستم‌هاي آبي با ديدگاه جامع و يكپارچه
  • برنامه‌ريزي، مديريت و مهندسي ارزش (آموزش، پياده‌سازي و اجرا)

         ادامه مطلب ...

   اصول

  • صداقت و رعايت اخلاق حرفه‌اي
  • پويايي، انعطاف‌پذيري و فراگيري مستمر دانش
  • مطالعه و پژوهش دقيق قبل از تصميم‌گيري و هرگونه اقدام عملي

        ادامه مطلب ...

    منشور اخلاقي و حرفه‌اي مؤسسه

  • انجام كارهاي تخصصي (به‌ويژه كارهايي كه به حل مشكلات مردم مي‌انجامد) را نعمتي بزرگ مي‌دانيم و در این زمینه همواره در تلاش براي عمل به وظيفه انساني خود هستيم.

          ادامه مطلب ...