آغاز مطالعات مهندسی ارزش تأمین منابع آب شرب درازمدت ساری، قائمشهر و جویبار از طریق ارزیابی زیست‌محیطی سدهای زارم‌رود و کسیلیان

 

 مطالعات مهندسی ارزش تأمین منابع آب شرب درازمدت ساری، قائمشهر و جویبار از طریق ارزیابی زیست‌محیطی سدهای زارم‌رود و کسیلیان آغاز گردید.

این مطالعات با هدف بررسی اثرات زیست‌محیطی احداث سدهای کسیلیان (در حوضه تالار) و زارم‌رود (در حوضه تجن) و راهکارهای کاهش خسارات زیست‌محیطی این سدها (از طریق تغییر در موقعیت ساختگاه و یا تغییر در ابعاد، سازه‌ها و تاسیسات سد)، بازنگری برنامه‌ریزی منابع آب طرح و امکان‌سنجی تأمین آب موردنیاز از روش‌های جایگزین و مقایسه فنی و اقتصادی گزینه‌های مختلف، به انجام خواهد رسید.

طرح احداث سد کسیلیان از سال‌ها پیش به‌منظور تأمین آب شرب درازمدت شهرهای زون 9 طرح جامع آب شرب استان مازندران (شهرستان‌های قائمشهر، جویبار و سیمرغ) و همچنین، تأمین بخشی از آب موردنیاز اراضی حقابه‌بر پایین‌دست سد در حوضه رودخانه‌های کسیلیان و تالار مورد مطالعه قرار گرفته است. همچنین، مطالعات احداث سد زارم‌رود نیز با هدف تأمین آب شرب شهرستان ساری و محدوده‌های اطراف آن و همچنین تأمین کمبود آب اراضی شالی پایین‌دست سد انجام پذیرفته است.

این مطالعات با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل محیط زیست و منابع طبیعی استان مازندران و به کارفرمایی شرکت آب منطقه‌ای مازندران انجام خواهد شد.

 

  

 

 

 

 


  

 

   

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

  زمينه‌‌هاي فعاليت

  • برنامه‌ريزي، بهينه‌سازي و مهندسي سيستم‌هاي آبي با ديدگاه جامع و يكپارچه
  • برنامه‌ريزي، مديريت و مهندسي ارزش (آموزش، پياده‌سازي و اجرا)

         ادامه مطلب ...

   اصول

  • صداقت و رعايت اخلاق حرفه‌اي
  • پويايي، انعطاف‌پذيري و فراگيري مستمر دانش
  • مطالعه و پژوهش دقيق قبل از تصميم‌گيري و هرگونه اقدام عملي

        ادامه مطلب ...

    منشور اخلاقي و حرفه‌اي مؤسسه

  • انجام كارهاي تخصصي (به‌ويژه كارهايي كه به حل مشكلات مردم مي‌انجامد) را نعمتي بزرگ مي‌دانيم و در این زمینه همواره در تلاش براي عمل به وظيفه انساني خود هستيم.

          ادامه مطلب ...